Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

Akademické týdny 2017 na chatě Horalka

Chata Horalka

Akademické týdny se příští rok nebudou konat v tradičním prostředí Pavlátovy louky u Nového Město nad Metují, ale uskuteční se ve Sněžném v Orlických horách.

„Jako každý rok, i letos jsme se loučili s účastníky Akademických týdnů se slovy: ‚Příští rok ve stejnou dobu na stejném místě,‘“ připomíná ředitel Akademických týdnů Julius Kahanec. Ještě téhož dne jej překvapilo oznámení správce Pavlátovy louky, který má areál dlouhodobě v pronájmu od Nového Města nad Metují. „Jen několik hodin po skončení letošního ročníku nám nájemci areálu oznámili, že pro příští rok s námi počítají pouze v pro nás nepřijatelném termínu od 20. srpna. Na začátku září nám nabídku zopakovali s tím, že ‚náš‘ tradiční termín už je rezervován pro jiného zájemce,“ dodává Kahanec.

Pořadatelé ihned zahájili hledání náhradního umístění, z nějž vyšla vítězně chata Horalka v obci Sněžné, která je od středu Nového Města vzdálena 12 km.

Plánovaný přesun Akademických týdnů ovšem znepokojil vedení Nového Města nad Metují, které uspořádalo několik kol jednání mezi pořadateli Akademických týdnů a správcem Pavlátovy louky. Za nepřijatelné ovšem považují pořadatelé Akademických týdnů jak nabízené náhradní termíny, tak správcem předložený seznam požadavků, jež měly Akademické týdny v roce 2017 splňovat.

Před opakovanými schůzkami s nejistým výsledkem proto pořadatelé upřednostnili změnu místa konání akce. Julius Kahanec k tomu uvedl: „Nechceme pořádat Akademické týdny tam, kde nás evidentně nechtějí a kde není postoj k nám alespoň neutrální. Nevyhovuje nám být na Pavlátově louce za situace, kdy nájemce umožní konání této akce jen kvůli tomu, že mu to město nařídí. Rovněž nechceme v pokročilé fázi jednání odříct už dojednanou Horalku, jeví se nám to jako velice nesolidní a pro budoucnost a pověst Akademických týdnů velice nedobré. Zároveň děkujeme městu za upřímnou snahu situaci řešit.“

Pořadatelé jsou přesvědčeni, že v areálu chaty Horalka budou v obvyklém termínu na přelomu července a srpna 2017 schopni poskytnout účastníkům Akademických týdnů lepší služby. Tím by rádi kompenzovali nutnost dojíždění účastníkům, kteří na jednotlivé pořady docházeli z Nového Města.

Rozhodnutím uspořádat Akademické týdny na Horalce pořadatelé nevylučují budoucí návrat do Nového Města nad Metují.

O přesném termínu AT, ubytování, dopravě, stravování, programu a dalších podrobnostech budeme průběžně informovat na našem webu.

Komentáře
 1. Petr Hlaváček napsal:

  Existence AT za léta bezpochyb přispěla pro Nové Město významný dílem k dobrému jménu. V normálních obchodních vztazích,
  kde partner se účelově podílí o poškození dobrého jména druhé strany, je takový vztah přirozeně ukončen. Co je tak unikátního
  na současném správci pro město a proč je tak chráněn, že si může dovolit účelově poškozovat zákazníka svého pronajímatele?
  Máte pravdu, Horalka je v mnoha ohledech srovnatelná ne-li lepší alternativa a hlavně nenechejte se otrávit podivným přístupem města.

 2. Řihoutovi, Velešín napsal:

  Vážení přátelé,
  děkujeme za informaci a veškeré vaše snažení. Je pravdou, že nám „pavlátka“ přirostla k srdci, důležitější je ale program a především atmosféra. A ta byla vždy skvělá. A když nás nechtějí…. Vždyť na Rezku bylo v roce 2009 také hezky. Už se těšíme a dá-li Pán, určitě přijedeme.Jen jsme trošku smutní, pfotože se tam nesejdeme s Bohouškem Hlavičkou. Pán života ho v tomto týdnu povolal na věčnost. Prosíme o modlitbu a vzpomínáme na vás všechny a krásně s vámi prožité dny, týdny,roky…

  • Klára Havlová (pořadatel) napsal:

   Vážený pane Řihoute,

   velmi si vážíme Vaší důvěry a podpory a těšíme se naviděnou v létě na Akademických týdnech.

   Za tým organizátorů AT zdraví
   Klára Havlová

Nový komentář:

Zpět do rubriky Aktuality vytvořeno 27. listopadu 2016 | upraveno 31. ledna 2017