Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

Koncert Iva Bittová & Čikori (2020)

Zveme Vás na koncert Ivy BITTOVÉ s kapelou Čikori,

který se uskuteční v sobotu 1. 8. 2020 od 20:00areálu chaty Horalka ve Sněžném.

Partneři koncertu

Hlavní partner koncertu Hronovský s.r.o. Partner koncertu PRIMÁTOR a.s.

Sponzoři Akademických týdnů

Iva Bittová & Čikori

Iva Bittová žije už řadu let v USA, přesto se pokaždé ráda vrací do České republiky. Po dlouhé odmlce přichází spousta nabídek k obnovení spolupráce s akustickou hudební společností Čikori. Startuje tedy nová etapa, Iva Bittová s Čikori ve složení Vladimír Václavek (akustická kytara), Oskar Török (trubka), Jaromír Honzák (kontrabas) a Miloš Dvořáček (bicí, perkuse) ve snaze přinést novější materiál s radostí přijímají nabídky na vystoupení v České republice, ale i na festivalech po Evropě.

Iva Bittová

Iva Bittová je originální královna české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry a úspěšně se prosazuje i na mezinárodní scéně. Zpěvačka, houslistka a skladatelka, která původně vystudovala hereckou konzervatoř. Osobnost, pro kterou neexistují v hudbě žádné hranice, jedna z nejvýraznějších a nejoriginálnějších osobností současné české hudební scény. Všechny její projekty byly vždy velkými událostmi nejen v naší republice. Pohybuje se v mnoha hudebních žánrech, patří k nim alternativa (kapela Dunaj, spolupráce s Pavlem Fajtem či účinkování s Vladimírem Václavkem), experimentální jazz, rock či klasická hudba (spolupráce se Škampovým kvartetem). Hostovala i v Mozartově opeře Don Giovanni.

Kromě zpěvu jsou jejím srdečním nástrojem housle. „Housle mne provázejí a usměrňují celý můj život, obtížná technická cvičení mi dodávají řád, jistotu a odhalují mé vnitřní pochybnosti. Jsou zrcadlem mých vnitřních snů a představ, které nesnesou povrchnost. Má komunikace je založena na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu. Jejich souznění mne vede k dokonalosti, i když vím, že cesta k ní je nekonečná,“ říká Iva Bittová.

Hrála na mnoha místech po celém světě, Kateřinskou jeskyní v Moravském krasu počínaje a koncertem v Carnegie Hall konče. Je držitelkou několika prestižních cen Akademie populární hudby Anděl. V roce 1996 v kategorii Zpěvačka roku a v roce 1997 v kategorii Alternativní hudební scéna. V roce 2001 pak získala cenu za projekt se skupinou Čikori v kategorii Lidová a etnická hudba. Nejčastěji bývá přirovnávána k Laurie Anderson či Björk, i když její autorská tvorba a originální pojetí, charakterizovatelné jako „duet jednoho umělce“, nemá ve světě bližší paralelu.

Čikori

Akustická hudební společnost Čikori vznikla v roce 1999. Občas se posluchači mylně domnívají, že čikori je nějaké romské slovo. Ve skutečnosti je to fonetický přepis anglického chicori – čekanka. Kmenoví zakladatelé Iva Bittová a Vladimír Václavek hudebně volně navázali na autorské skladby z úspěšného alba „Bílé Inferno“ (1997). CD s názvem „Čikori“ vyšlo v roce 2001 a získalo výše zmíněnou cenu Anděl. Hudba Čikori je zcela originální – jazz a world music se prolíná s alternativními prvky. Rytmicky a zvukově je velmi pestrá; je schopná navodit pocit klidu, lásky, radosti a vzrušení – záleží jen na otevřenosti citů a prožitků vnímavého posluchače. Texty písní jsou převážně od Karla Davida a Vladimíra Václavka.

Iva Bittová o Čikori

„Spolupráce s Vladimírem Václavkem na CD Bílé Inferno vydaném u Indies byla mimořádná a po zkušenostech v rockové kapele Dunaj se časem umocnila, prohloubila a přerostla do Čikori bandu, nové konstelace s lehce jazzovým nádechem. V době vzniku jsme po týdnu zkoušení u nás v Lelekovicích vyrazili na turné jak po Čechách, tak po Evropě. Ne moc příznivě pro existenci kapely měl každý jednotlivý člen své priority v hudbě a koncertování, kapele chyběl rázný vůdce a také manažer, tudíž jsem ve slabé chvilce všechny přesvědčila k uskutečnění nahrávky ve studiu a vzniklo první CD Čikori. Asi po roce existence se naše snažení rozpadlo na kousky a také v té době byli pořadatelé lační spíše po mých sólových projektech. Po dlouhé odmlce mi přichází spousta nabídek k obnovení Bílého Inferna i Čikori. Odstartovali jsme tedy novou etapu, obnovili člena hrajícího trumpetu - Oskara Töröka, a ve snaze přinést také novější materiál s radostí přijímáme nabídky hrát opět nejen v ČR, ale i na festivalech po Evropě.“

Zdroj: globart.cz
Viz také: Biografie Ivy Bittové

Vstupné

  • 290 Kč – předprodej
  • 350 Kč – na místě

Vstupenka není s místenkou. Pro lepší místo k sezení přijďte raději dříve.

Elektronický předprodej (e-vstupenka)

Možnost zakoupení vstupenky z pohodlí svého domova. Po provedení objednávky a zaplacení vstupenek (převodem na účet) zašleme na Váš e-mail vstupenku, kterou vytisknete a předložíte při vstupu u pokladny. Platební instrukce budou zaslány na Váš e-mail uvedený v objednávce.

ELEKTRONICKÁ OBJEDNÁVKA VSTUPENEK

Ukončení elektronického předprodeje: ve čtvrtek 30. 7. 2020 (23:59).
Pro majitele účtu u Fio banky je možné po dohodě prodloužit až do pátku 31. 7. 2020 (23:59).

Příkaz k úhradě bankovním převodem zadávejte co nejdříve od provedení objednávky. Pokud nebude platba za vstupenky odeslána včas (do dvou dnů od objednání), bude objednávka stornována.

Klasický předprodej

Vstupenky je též možné zakoupit na těchto místech:

  • Informační centrum Nové Město nad Metují, Husovo náměstí 1225, tel. 491 472 119.
  • Kancelář Akademických týdnů, nutná domluva předem na tel. 494 909 100 (do 24. 7.).
  • Areál chaty Horalka, Sněžné, kancelář AT, otevřeno od 8:00 do 20:00 (od 25. 7.).

Ukončení klasického předprodeje: v pátek 31. 7. 2020 (do zavíracích hodin).

Vstupenka pro přihlášené účastníky Akademických týdnů

Ubytovaní účastníci Akademických týdnů si mohou zarezervovat vstupenku v přihlášce k ubytování. Vstupenka se vyzvedává a hradí po příjezdu v kanceláři AT.

Místo koncertu

Koncert se koná ve venkovním stanu v areálu chaty Horalka ve Sněžném (v Orlických horách).

Služba na odvoz návštěvníků bez vlastního vozidla z Nového Města nad Metují na místo akce (a zpět) je zajištěna. Nutné se předem objednat v kanceláři AT nebo na tel. 494 909 103.

Parkování

Parkoviště je přímo v místě konání koncertu. Kapacita asi 80 aut.

Na následující mapě je zakresleno místo koncertu a parkoviště.

Nový komentář:

Zpět do rubriky 30. ročník (2020) vytvořeno 19. června 2020 | upraveno 14. července 2020