Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

Koncert Lenka DUSILOVÁ – Sólo (2020)

Lenka DUSILOVÁ

Zveme Vás na koncert Lenka DUSILOVÁ – Sólo,

který se uskuteční v neděli 26. 7. 2020 od 20:00areálu chaty Horalka ve Sněžném.

Partneři koncertu

Hlavní partner koncertu Hronovský s.r.o. Partner koncertu PRIMÁTOR a.s.

Sponzoři Akademických týdnů

Lenka Dusilová – Sólo

Lenka se stala ikonou odvážného, novátorského popu, která však neztrácí většinové publikum, jež si za léta svého působení vybudovala. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje s loop machine, stylovou otevřeností, hráčskou erudicí a rozšířenými nezaměnitelnými vokálními technikami.

O Lence Dusilové

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

Narodila se 28. 12. 1975 v Karlových Varech. V šestnácti letech se stala ústřední tváří pražské rockové skupiny Sluníčko. Poté následovala spolupráce s populární Lucií, s Davidem Kollerem pak i v příbuzné kapele Pusa.

Hned první kroky na sólové kariéře jí vynesly titul Zpěvačka roku ve výročních cenách Akademie populární hudby Anděl, poté přišla další úspěšná alba a spolupráce s Čechomorem (m.j. duet Proměny). Třetí sólovou desku Mezi Světy natočila Dusilová v San Francisku s americkými renomovanými hudebníky a producentem Benem Yonasem. Cen Anděl (2005) tentokrát album vyneslo hned několik.

Setkání se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) nebo osudový souzvuk s hudební osobností, klavíristkou Beatou Hlavenkovou (a Clarinet Factory) vyústily ve spolupráci na velmi respektovaném a nevšedním eklektickém albu Eternal Seekers, za něž Lenka získala čtvrtou cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii Zpěvačka roku (2008).

Své čtvrté sóĺové album s názvem Baromantika, natočila zpěvačka ve spolupráci se silným producentským tandemem Beata Hlavenková + Tin Soldiers (producentské duo Patrik Karpentski-Viliam Béreš). Zrodil se unikátní výsledek s vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách.

I za Baromantiku získala Dusilová (pátou) cenu Akademie populární hudby Anděl (2011), opět jako Zpěvačka roku. Album Baromntika bylo také nominováno mezi nejlepší hudební počiny roku 2012 v nových hudebních Cenách Apollo.

Poslední deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a bylo nominováno na cenu Anděl ve dvou kategoriích a také na cenu Apollo.

Více na lenkad.com.

Vstupné

  • 200 Kč – předprodej
  • 250 Kč – na místě

Vstupenka není s místenkou. Pro lepší místo k sezení přijďte raději dříve.

Elektronický předprodej (e-vstupenka)

Možnost zakoupení vstupenky z pohodlí svého domova. Po provedení objednávky a zaplacení vstupenek (převodem na účet) zašleme na Váš e-mail vstupenku, kterou vytisknete a předložíte při vstupu u pokladny. Platební instrukce budou zaslány na Váš e-mail uvedený v objednávce.

ELEKTRONICKÁ OBJEDNÁVKA VSTUPENEK

Ukončení elektronického předprodeje: ve čtvrtek 23. 7. 2020 (23:59).
Pro majitele účtu u Fio banky je možné po dohodě prodloužit až do soboty 25. 7. 2020 (23:59).

Příkaz k úhradě bankovním převodem zadávejte co nejdříve od provedení objednávky. Pokud nebude platba za vstupenky odeslána včas (do dvou dnů od objednání), bude objednávka stornována.

Klasický předprodej

Vstupenky je též možné zakoupit na těchto místech:

  • Informační centrum Nové Město nad Metují, Husovo náměstí 1225, tel. 491 472 119.
  • Kancelář Akademických týdnů, nutná domluva předem na tel. 494 909 100 (do 24. 7.).
  • Areál chaty Horalka, Sněžné, kancelář AT, otevřeno od 8:00 do 20:00 (od 25. 7.).

Ukončení klasického předprodeje: v sobotu 25. 7. 2020 (do zavíracích hodin).

Vstupenka pro přihlášené účastníky Akademických týdnů

Ubytovaní účastníci Akademických týdnů si mohou zarezervovat vstupenku v přihlášce k ubytování. Vstupenka se vyzvedává a hradí po příjezdu v kanceláři AT.

Místo koncertu

Koncert se koná ve venkovním stanu v areálu chaty Horalka ve Sněžném (v Orlických horách).

Služba na odvoz návštěvníků bez vlastního vozidla z Nového Města nad Metují na místo akce (a zpět) je zajištěna. Nutné se předem objednat v kanceláři AT nebo na tel. 494 909 103.

Parkování

Parkoviště je přímo v místě konání koncertu. Kapacita asi 80 aut.

Na následující mapě je zakresleno místo koncertu a parkoviště.

Nový komentář:

Zpět do rubriky 30. ročník (2020) vytvořeno 19. června 2020 | upraveno 14. července 2020