Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

Koncert BRATŘÍ EBENŮ (2014)

Bratři Ebenové

Zveme Vás na open-air koncert Bratří Ebenů,

který se uskuteční v pátek 1.8. od 20:00 na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují.

V roce 2014 Bratři Ebenové slaví 30. výročí od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“

Marek, Kryštof a David Ebenové s kapelou připravili zcela nový koncertní program

Rok 2014 je pro kapelu Bratři Ebenové výjimečným obdobím. Uběhne 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984). V té době působila kapela jako bratrské trio – Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli Bratři Ebenové pro folkovou scénu zjevením.

Kapela na četnost vydávání nových alb nijak nespěchá, o to spíš se však čekání vyplatí. Další album vzniklo až o jedenáct let později ve spolupráci s Karlem Plíhalem – „Tichá domácnost“ (1995). Na albu se již objevili muzikanti kapely ETC… a stejně jako na předchozím albu i kontrabasista Jaromír Honzák. Ti spolupracují s kapelou dodnes. Tedy i na následujícím albu „Já na tom dělám“ (2002).

Po vydání alba začali Bratři Ebenové znovu koncertovat, natočili koncertní DVD „Ebeni v zahradě“ (2004), nahráli hudbu pro novou sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD „Pohádky bratří Grimmů“ (s písničkami Bratří Ebenů), několik audioknih (Muž, který sázel stromy, Adventní kalendář) a také hudbu k seriálu České televize „Poste Restante“. V roce 2008 vyšlo zatím poslední řadové album „Chlebíčky“.

Právě připomenutím 30. výročí vydání prvního alba vedlo kapelu k „oprášení“ několika skladeb z tohoto folkového období, které budou tvořit významnou část nového koncertního programu.

Rok 2014 je pro kapelu významný také tím, že po několika letech začíná točit nové album, které možná vyjde již koncem roku 2014. I skladby z připravovaného alba zazní na nových koncertech.

Koncerty v roce 2014 budou tedy velmi lákavé – posluchači budou mít možnost slyšet písničky, které již roky kapela nehrála, a po kterých všichni tolik volají. Zároveň uslyší úplné novinky.

Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

www.bratriebenove.cz

Vstupné

Předprodej Na místě Pro ubytované účastníky s permanentkou
290,– 390,– 250,–

Elektronický předprodej (e-vstupenka)

Možnost zakoupení vstupenky z pohodlí svého domova. Po provedení objednávky a zaplacení vstupenek (převodem na účet) zašleme na Váš e-mail vstupenku, kterou vytisknete a předložíte při vstupu u pokladny. Platební instrukce budou zaslány na Váš e-mail uvedený v objednávce.

Ukončení elektronického předprodeje: v úterý 29. 7. 2014 (23:59)

Platbu zasílejte do 1 dne od provedení objednávky. Dne 29.7. zasílejte platbu IHNED od provedení objednávky. Pokud nebudou vstupenky zaplaceny včas, bude objednávka stornována!

Klasický předprodej

Vstupenky je možné zakoupit na těchto místech:

 • Informační centrum Nové Město n. M., Husovo náměstí 1225, tel. 491 472 119
 • Cestovní agentura Markéta Machová, Kamenice 144, Náchod, tel. 491 420 420
 • Kancelář Akademických týdnů, nutná domluva předem (viz Kontakty – kancelář) (do 25. 7.)
 • Pavlátova louka u N.M.n.M., ubytovací kancelář (od 25. 7.)

Ukončení klasického předprodeje: ve čtvrtek 31. 7. 2014 (do zavíracích hodin)

Vstupenka pro účastníky Akademických týdnů

Pro ty, kteří se aktivně účastní Akademických týdnů, máme připravenou speciální vstupenku. Vstupenka se zakupuje po příjezdu v ubytovací kanceláři. Prosíme, zájem o vstupenku uvádějte v poznámce přihlášky.

Podmínky pro možnost zakoupení této vstupenky:

 • Řádně objednaná osoba/skupina na pobyt nebo stravu během Akademických týdnů.
 • Osoba musí mít zakoupenou permanentku pro ubytované na dobu alespoň 24 hodin.

Místo koncertu

Koncert se koná pod širým nebem na Pavlátově louce u Nového Města nad Metují. MAPA (50°20′52.410″N, 16°10′3.965″E)

Služba na odvoz návštěvníků z vlakového, autobusového nádraží a vzdálenějších parkovišť na místo akce je zařízena. Nutné se předem ohlásit v ubytovací kanceláři, viz Kontakty – Přihlášky, ubytování, stravování

Parkování

 • Parkoviště 1 a 2 – Pavlátova louka

  Parkoviště přímo v místě konání koncertu. Kapacita celkem asi 60 aut. Prosíme ty, kteří ze zdravotních důvodů nemohou dojít ze vzdálenějších míst, aby přijeli včas. Po zaplnění těchto parkovišť bude doprava odkloněna na vzdálenější parkoviště.

 • Parkoviště 3 a 4 – Rezek

  Parkoviště u Lázní Rezek. Kapacita asi 20 aut. Poté cestou lesem asi 20 min. chůze, pro odvážné lesní pěšinkou 7 min. Doporučujeme vzít vlastní kapesní svítilnu, cesta tmavým lesem k tomuto parkovišti nebude osvětlena. Po zaplnění odkloněna doprava na další parkoviště.

 • Parkoviště 5 a 6 – náměstí a u zámeckých zahrad

  Běžné veřejné parkoviště pro návštěvníky města, neplacené. Chůzí asi 25/30 min.

Na následující interaktivní mapce je zakresleno místo koncertu, všech 6 parkovišť a umístění autobusového a vlakového nádraží. > FUNKČNÍ VELIKÁ MAPA <

Hlavní sponzoři koncertu

Sponzoři Akademických týdnů

Nový komentář:

Zpět do rubriky Starší ročníky vytvořeno 27. dubna 2014 | upraveno 28. května 2017