Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

Fotogalerie a videa

Ročníky Akademických týdnů

Představení Akademických týdnů (fotografie do roku 2008)

Na začátku

...bylo slovo..., no, to také a po něm fůra práce, aby na zelené louce vyrostl areál schopný poskytovat veškeré služby účastníkům. Během jeho stavby probíhá první „utužení“ pořadatelského týmu.

Přednášející

Všichni se na naše stránky nevejdou, tak alespoň někteří. Za uplynulých šestnáct let se na Akademických týdnech vystřídalo přibližně 350 přednášejících.

Přednášky

Posluchačům nabízíme téměř sedm hodin přednášek denně z oboru psychologie, filosofie, historie a přírodních věd, dále koncerty a výlet. Za příznivého počasí probíhají v přírodě. Při promítání a za deště poslouží krytá hala. Součástí každého programu je moderovaná diskuse. Ve spolupráci s ČKA každoročně zajišťujeme několik desítek odborníků a řadu zajímavých účinkujících.

Nahrávky

Záznam jednotlivých přednášek zajišťují naši technici. Od roku 2004 digitálně. Každoročně přibývá cca 90 hod. záznamu. Zpětně provádíme digitalizaci archivu. Prodej je realizován přímo na Pavlátově louce nebo na základě objednávek poštou po celý rok. Nabízíme možnost výběru z celého sortimentu (několika set nahrávek) na MC a CD - za stejné ceny. Ihned po skončení programu je k dispozici až 12 ks aktuální nahrávky na kazetách.
Za dobu trvání Akademických týdnů bylo prodáno více než 12 000 nosičů.
Kompletní seznam najdete na www.akademicketydny.cz/nahravky. Umožní vám výběr v klidu a poslouží i jako tip na dárek. Všechny nahrávky lze objednat.

Knihy

Pro návštěvníky Akademických týdnů máme připraveny stovky zajímavých titulů z oblasti zdravého životního stylu, výchovy a péče o dítě, psychologie, filosofie a teologie, historie a literatury faktu, beletrie atd...
Po celou dobu konání Akademických týdnů jsou poskytovány výrazné slevy na vybrané tituly (např. z nakladatelství Portál). Objevíte tady stolní i závěsné kalendáře a pokud chcete poslat pozdrav přátelům a známým, vyberete si z nabídky pohledů i se známkami.

Občerstvení

Unavení a žízniví návštěvníci naleznou v našem stánku pestrou nabídku nápojů pro osvěžení - minerálky, ochucené vody, džusy. Z alkoholických pouze chlazené pivo. Hladové pomůže zasytit denně čerstvé pečivo, sýry, ovoce a zelenina. Ostatní potěší chutné zákusky, cukrovinky i mražené zboží.

Výlet

Jeden den Akademických týdnů se dříve věnoval i výletu. Byla to kombinace hodnotného poznávacího programu a turistiky. Nabízeli jsme několik alternativ podle náročnosti trasy. Každou skupinu doprovázela pořadatelská služba, která zajišťovala i zdravotnické zabezpečení.

Rekreace

Ve volném čase je k dispozici hřiště a koupaliště. V okolních lesích můžete sbírat houby. Pavlátova louka je ideální jako výchozí bod k výletům do zajímavých míst v okolí. Nedaleko objevíte bývalé lázně Rezek s restaurací. Navštivte novoměstský zámek se zámeckou zahradou a Braunovými trpaslíky. K prohlídce zve roubený kostelík sv. Jana Křtitele na Slavoňově, Klopotovské údolí s překrásnou přírodou, Peklo s výletní restaurací přestavěnou D. Jurkovičem. Bylo by škoda přejít bez povšimnutí Rokoli se zázračnou studánkou a kostelíkem.
Máte-li auto, můžete si vyjet na renesanční zámek do Náchoda nebo se vydejte na Dobrošov s nově otevřenou Jiráskovou chatou a rozhlednou.
Dostupná je i vodní nádrž Rozkoš nabízející vodní sporty, Česká Skalice a Ratibořice – dějiště „Babičky“ Boženy Němcové. Adršpašskoteplické skály se známým jezírkem, vodopádem a pověstnou ozvěnou mají také své kouzlo, stejně jako mnoho dalších zákoutí tohoto kraje.

Kancelář

Základní informační středisko Akademických týdnů. Najdete tu příjemné a ochotné lidi, kteří se starají o chod celé akce.
Tady se vyřizují veškeré formality s ubytováním. Je tu celodenní služba, která se o vás postará, pokud nestihnete přijet včas.
Ubytovaní hosté, ale i návštěvníci jednotlivých přednášek si mohou objednat v kanceláři také stravování.
Probíhá tu prodej permanentních vstupenek i pro docházející.
Náš dispečink organizuje dopravu k autobusovým a vlakovým spojům i přepravu občanů se sníženou pohyblivostí v rámci města.     Tady vám pomohou vyhledat potřebné spoje, odešlou poštu a poskytnou ještě mnoho dalších služeb.

Ubytování

Každý má plnou svobodu se rozhodnout, kde a na jak dlouho se ubytuje. K dispozici je „Králíček“ a areál Pavlátovy louky se zděnou ubytovnou, chatkami, případně s vlastním stanem.
Ubytovací zařízení SOU, OU a PŠ („Králíček“), zrekonstruované v r. 2004, je čtyřpodlažní budova se dvou až čtyřlůžkovými pokoji s příslušenstvím. Leží na okraji města pouze 25 min. pěší chůze od Pavlátovy louky.
Přímo v areálu najdete zděnou ubytovnu – přízemní budovu s tří až šestilůžkovými pokoji bez příslušenství. Sociální zařízení je společné. Jsou pro vás připraveny i dřevěné chatky se čtyřmi lůžky v přízemí a dvěma na půdičce. Mladí a sportovně založení hosté mohou využít vlastní stan.
Za dobu konání Akademických týdnů zdejší pořadatelé ubytovali už přes tři tisíce hostů.

Stravování

Přímo na Pavlátově louce najdete dobře vybavenou kuchyni, prostornou jídelnu, přívětivé a šikovné kuchařky.
Pro ubytované i docházející návštěvníky nabízíme individuální výběr jídel. U večeří je možné volit vydatnější nebo lehčí variantu. Strava se nahlašuje vždy den předem do dvanácti hodin a stejně tak všechny případné změny.
Pro větší jedlíky může posloužit ještě stánek s občerstvením; nabídka je opravdu pestrá.

Hlídání

O děti je dobře postaráno. Rodiče se mohou v klidu věnovat přednáškám. Naši pořadatelé se po tuto dobu starají o zábavu dětí a sestavují pro ně aktuální program s ohledem na jejich věk. K dispozici mají hřiště, pískoviště i louku, také les se nabízí v celé své nádheře ke hrám a procházkám.

Na konci

Když skončí poslední přednáška, poslední táborák i poslední mše a odjedou poslední návštěvníci, přichází čas úklidu a balení. Pak ještě všechno naložit a zkontrolovat, jestli jsme nic nezapomněli, rozloučit se a zamávat pořadatelům, kteří už jedou domů. Ti zbývající rozvezou a uloží všechno potřebné… A příští rok zase nashledanou.

Malé akce

Během roku pořádáme několik malých akcí. Důvodem je udržení kontaktu s veřejností po celý rok a také vytvoření prostoru pro zajímavé hosty, kteří se nemohou zúčastnit letních Akademických týdnů. Zájemce informujeme elektronickou poštou a pomocí plakátů v Novém Městě a okolí.

Pozvánka na 28. ročník Akademických týdnů 2018

Upoutávka na 28. ročník Akademických týdnů, který se koná v areálu chaty Horalka ve Sněžném od 28. července do 5. srpna 2018.

Vytvořila a s laskavým svolením poskytla TV Noe.


Vzpomínka prof. Elišky na P. Habáně

Prof. Radomil Eliška na začátku své přednášky o Antonínu Dvořákovi krátce vzpomíná na P. PhDr. oc. Metoděje Habáně OP., zakladatele Akademických týdnů.

Natočila TV Noe.


Pozvánka na 27. ročník Akademických týdnů 2017

Upoutávka na 27. ročník Akademických týdnů, který se koná v areálu chaty Horalka ve Sněžném od 29. července do 6. srpna 2017.

Vytvořila a s laskavým svolením poskytla TV Noe.


Pozvánka na 26. ročník Akademických týdnů 2016

Upoutávka na 26. ročník Akademických týdnů, který se koná na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují od 29. července do 6. srpna 2016.

Vytvořila a s laskavým svolením poskytla TV Noe.


Pozvánka na 25. ročník Akademických týdnů 2015

Upoutávka na 25. ročník Akademických týdnů, který se koná na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují od 24. července do 1. srpna 2015.

Vytvořila a s laskavým svolením poskytla TV Noe.


Pozvánka na 24. ročník Akademických týdnů 2014

Upoutávka na 24. ročník Akademických týdnů, který se koná na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují od 25. července do 2. srpna 2014.

Vytvořila a s laskavým svolením poskytla TV Noe.


Pozvánka na 23. ročník Akademických týdnů

Upoutávka na 23. ročník Akademických týdnů, který se koná na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují od 26. července do 3. srpna 2013.

Vytvořila a s laskavým svolením poskytla TV Noe.


Odpolední siesta

Co dělají někteří přednášející, když zrovna nepřednáší …


Upoutávka na 22. ročník Akademických týdnů

Upoutávka na 22. ročník Akademických týdnů, který se koná na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují od 27. července do 3. srpna 2012.

Vytvořila a s laskavým svolením poskytla TV Noe.


Reportáž České televize

Reportáž České televize z 19. ročníku Akademických Týdnů, která se mimořádně konala v květnu na Lázních Rezek
Zdroj: Archiv ČT


Mše sv. – modlitba Otče náš (18. AT)

Ukázka ze mše sv. na Pavlátově louce z 18. ročníku AT – modlitba Otče náš celým tělem…
Zdroj: Mirek Maťejů


Video z Přednášky

Ukázka přednášky z Akademických týdnů


Video z koncertu J. Čížka

Ukázka z koncertu J. Čížka na Akademických týdnech