Zveme Vás na koncert uskupení Ensemble Inégal v pátek 30. 7. 2021 od 20:00děkanském kostele v Novém Městě nad Metují, kde zazní Loutna česká Adama Václava Michny z Otradovic.

Vstupné a předprodej

Vstupné

  • 190 Kč – předprodej
  • 250 Kč – na místě

Vstupenka je bez místenky. Pro lepší místo k sezení přijďte raději v předstihu.

Elektronický předprodej

Využijte možnost zakoupit si vstupenku z pohodlí svého domova. Po provedení objednávky a zaplacení vstupenek (převodem na účet) zašleme na Váš e-mail vstupenku, kterou vytisknete a předložíte při vstupu u pokladny. Platební instrukce budou zaslány na Váš e-mail uvedený v objednávce.

Ukončení elektronického předprodeje: ve čtvrtek 29. 7. 2021 (23:59).

Příkaz k úhradě bankovním převodem zadávejte co nejdříve po provedení objednávky. Pokud nebude platba za vstupenky odeslána včas (do dvou dnů od objednání), bude objednávka stornována.

Papírové vstupenky

Vstupenky je též možné zakoupit na těchto místech:

Ukončení předprodeje: ve čtvrtek 29. 7. 2021 (do zavíracích hodin).

Vstupenka pro přihlášené účastníky Akademických týdnů

Ubytovaní účastníci Akademických týdnů si mohou zarezervovat vstupenku v přihlášce k ubytování. Vstupenka se vyzvedává a hradí po příjezdu v kanceláři AT.

Informace o koncertu a účinkujících

Na koncertu zazní Loutna česká v novodobém autentickém provedení, které bylo realizováno na základě unikátního nálezu dosud neznámého a nedávno nalezeného originálního tisku houslového partu tohoto jedinečného písňového cyklu. Po celých tři sta let byla Loutna provozována bez houslového ritornelu, které se ale povedlo náhodně najít ve slánském muzeu muzikologovi prof. Petru Daňkovi.

Loutna česká z roku 1653 je pravděpodobně nejznámější sbírkou českého baroka. Jejím autorem je Adam Václav Michna z Otradovic (1600–1676), skladatel, básník a praktický hudebník, který žil po celý život v Jindřichově Hradci. Sbírka obsahuje 13 písní komponovaných s představou jejich návaznosti, tedy jako písňový cyklus. Určena byla nejspíše pro domácí provozování, i když její obsah je velice duchovní.

Ensemble Inégal

Soubor Ensemble Inégal vznikl v Praze v roce 2000. V jeho čele stojí varhaník, dirigent a hráč na harmonium Adam Viktora. Jedná se o všestranné hudební těleso, jehož interpretační záběr se pne od renesanční hudby až po hudbu současnou. Kromě staré hudby má soubor na svém kontě také novátorská provedení a nahrávky hudby romantické (Dvořák, Rossini) a moderní (Britten, Pärt). Soubor je velkým propagátorem díla J. D. Zelenky a stal se nejvýznamnějším objevitelem díla tohoto českého génia. Koncertuje na prestižních evropských festivalech a natočil řadu úspěšných CD.

Mapa a doprava

Místo koncertu

Koncert se koná v děkanském kostele Nejsvětější Trojice na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují.

Zajišťujeme odvoz návštěvníků bez vlastního vozidla ze Sněžného na místo koncertu a zpět. Odvoz není nutné objednávat dopředu a pro ubytované účastníky je zdarma.

Parkování

Parkovat můžete přímo na Husově náměstí nebo u zahrady zámku. Ve večerních hodinách, kdy se koncert koná, je parkování zdarma.

Následující mapa ukazuje místo koncertu, obě parkoviště a při oddálení také autobusové a vlakové nádraží v Novém Městě nad Metují.

Partner koncertu

Hlavní partner koncertu

Servisbal Obaly s.r.o.

Sponzoři Akademických týdnů