Zveme Vás na koncert v pátek 29. 7. 2022 od 20:00děkanském kostele v Novém Městě nad Metují, na němž legenda české hudební scény, multiinstrumentalista a letošní jubilant Jiří Stivín (80) vzdá poctu barokním mistrům. Vedle improvizací na barokní témata zazní skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho, J. B. Loeilleta a dalších.

Vstupné a předprodej

Vstupné

  • 190 Kč – předprodej
  • 250 Kč – na místě

Vstupenka je bez místenky. Pro lepší místo k sezení přijďte raději v předstihu.

Elektronický předprodej

Využijte možnost zakoupit si vstupenku z pohodlí svého domova. Po provedení objednávky a zaplacení vstupenek (převodem na účet) zašleme na Váš e-mail vstupenku, kterou vytisknete a předložíte při vstupu u pokladny. Platební instrukce budou zaslány na Váš e-mail uvedený v objednávce.

Ukončení elektronického předprodeje: ve čtvrtek 28. 7. 2022 (23:59).

Příkaz k úhradě bankovním převodem zadávejte co nejdříve po provedení objednávky. Pokud nebude platba za vstupenky odeslána včas (do dvou dnů od objednání), bude objednávka stornována.

Papírové vstupenky

Vstupenky je též možné zakoupit na těchto místech:

Ukončení předprodeje: ve čtvrtek 28. 7. 2022 (do zavíracích hodin).

Vstupenka pro přihlášené účastníky Akademických týdnů

Ubytovaní účastníci Akademických týdnů si mohou zarezervovat vstupenku v přihlášce k ubytování. Vstupenka se vyzvedává a hradí po příjezdu v kanceláři AT.

Informace o účinkujících

Jiří Stivín se zabývá interpretací středověké, renesanční i barokní hudby na zobcovou flétnu již od r. 1975. Nahrál většinu koncertů pro zobcovou flétnu a ovládá všechny druhy příčných i zobcových fléten. Jako sólista spolupracuje s renomovanými hudebními tělesy, řídí vlastní soubor Collegium Quodlibet, vystupuje v sólových recitálech s cembalem, varhanami či s kytarou. Je také autorem mnoha skladeb pro různé formace scénické a filmové hudby, dále je také aktivní jako pedagog a lektor na pražské konzervatoři i při mnoha dalších projektech včetně výchovných koncertů pro děti.

Václav Uhlíř je český varhaník, organolog a hudební pedagog. Již během studia se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních varhanních soutěží. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Soustavně se věnuje koncertní činnosti a spolupracuje s různými orchestry, sbory a sólisty.

Mapa a doprava

Místo koncertu

Koncert se koná v děkanském kostele Nejsvětější Trojice na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují.

Zajišťujeme odvoz návštěvníků bez vlastního vozidla ze Sněžného na místo koncertu a zpět. Odvoz není nutné objednávat dopředu a pro ubytované účastníky je zdarma.

Parkování

Parkovat můžete přímo na Husově náměstí nebo u zahrady zámku. Ve večerních hodinách, kdy se koncert koná, je parkování zdarma.

Následující mapa ukazuje místo koncertu, obě parkoviště a při oddálení také autobusové a vlakové nádraží v Novém Městě nad Metují.

Plakát

Partneři koncertu

Hlavní partner koncertu

Hronovský s.r.o.

Partner koncertu

PRIMÁTOR a.s.

Sponzoři Akademických týdnů