Zveme Vás na koncert tria Merta, Hrubý, Fencl, který se uskuteční ve čtvrtek 29. 7. 2021 od 20:00areálu chaty Horalka ve Sněžném.

Vstupné a předprodej

Vstupné

  • 190 Kč – předprodej
  • 250 Kč – na místě

Vstupenka je bez místenky. Pro lepší místo k sezení přijďte raději v předstihu.

Elektronický předprodej

Využijte možnost zakoupit si vstupenku z pohodlí svého domova. Po provedení objednávky a zaplacení vstupenek (převodem na účet) zašleme na Váš e-mail vstupenku, kterou vytisknete a předložíte při vstupu u pokladny. Platební instrukce budou zaslány na Váš e-mail uvedený v objednávce.

Ukončení elektronického předprodeje: ve středu 28. 7. 2021 (23:59).

Příkaz k úhradě bankovním převodem zadejte prosím co nejdříve po provedení objednávky. Pokud nebude platba za vstupenky odeslána včas (do dvou dnů od objednání), bude objednávka stornována.

Papírové vstupenky

Vstupenky je též možné zakoupit na těchto místech:

Ukončení klasického předprodeje: ve středu 28. 7. 2021 (do zavíracích hodin).

Vstupenka pro přihlášené účastníky Akademických týdnů

Ubytovaní účastníci Akademických týdnů si mohou zarezervovat vstupenku v přihlášce k ubytování. Vstupenka se vyzvedává a hradí po příjezdu v kanceláři AT.

Informace o koncertu a účinkujících

Základní kámen českého písničkářství a čerstvý sedmdesátník Vladimír Merta, fenomenální houslista Jan Hrubý a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl pokračují v koncertování napříč republikou, které letos započalo dvěma vyprodanými narozeninovými večery v pražském Paláci Akropolis a ostravské Heligonce.

Hlavní postavou je bezesporu veterán Merta, který alby Domilováno (2013) a Imagena (2014) znovu dokazuje, že ještě nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny. V době jubilea jsou ale právě tyto kultovní songy ze 70. a 80. let základem playlistu. Zazní Astrolog, Omamná květina, Chtít chytit vítr, Vzdálené výstřely, Praha magická, Staré dopisy, K pětadvaceti, Začouzené sklíčko, Harmonie, Sjezd upírů…

Vladimír MERTA

Vladimír MERTA (1946, Praha) vystudoval architekturu na ČVUT, poté ještě na FAMU absolvoval scénaristiku a režii. Během studijního pobytu ve Francii začal koncem šedesátých let skládat vlastní písně. První LP deska Ballades de Prague vyšla více méně náhodou v roce 1969 u francouzské společnosti Vogue. Další možnosti silně omezila represe režimu. Na první oficiální domácí album si musel počkat až do roku 1978, o deset let později vyšlo syrové dvoj-LP s živým záznamem koncertu v Malostranské besedě, kde nechybí ani Praha magická, Dezertér či Kocovina.

Z množství dalších aktivit zmiňme spolupráci se souborem židovských písní Mišpacha, barokní a renesanční hudbu s Janou Lewitovou, kooperaci s Mišíkovými Etc…, která vyústila v nezvykle zpěvné CD Ponorná řeka (2011) a především aktuální řadová alba Domilováno (2013) a Imagena (2014) s Davidem Landštofem, Josefem Štěpánkem, Ondřejem Fenclem a dalšími elitními muzikanty v doprovodné studiové kapele.

Jan HRUBÝ

Jan HRUBÝ (1948, Praha) je renesanční postava českého rocku a nadžánrový houslista par excellence. Po studiu na Pražské konzervatoři se v sedmdesátých letech stal stěžejním členem kapely Etc… Paralelně vystupoval s triem Prokop-Andršt-Hrubý, dále v Čundergroundu (s Vladimíry Mertou a Mišíkem), spolupracoval s Dagmar Andrtovou-Voňkovou, ve studiu nahrával party na desky mnoha dalších (Jazz Q, Marsyas, C&K Vocal, Country Beat J. Brabce, Jan Spálený, Zuzana Homolová, Hana Hegerová…).

Ondřej FENCL

Ondřej FENCL (1981) je klavírista, kytarista, zpěvák a hudební publicista, přes dvacet let frontman folk-rockového Hromosvodu, od roku 2007 kapelník, klávesista a manažer 5P Luboše Pospíšila a také kytarista Schodiště aneb dřívějšího Nahoru po schodišti dolů bandu; působí i jako textař (Lenka Dusilová, Olympic, L. Pospíšil, …) a novinář. S Vladimírem Mertou spolupracuje od jara 2011.

Mapa a doprava

Místo koncertu

Koncert se koná ve venkovním stanu v areálu chaty Horalka ve Sněžném (v Orlických horách).

Zajišťujeme odvoz návštěvníků bez vlastního vozidla z Nového Města nad Metují na místo akce a zpět. Je nutné se předem objednat v kanceláři AT nebo na tel. 494 909 103.

Parkování

Parkoviště je přímo v místě konání koncertu. Kapacita asi 80 aut.

Na následující mapě je zakresleno místo koncertu, parkoviště a vjezd do areálu.

Partneři koncertu

Hlavní partner koncertu

Hronovský s.r.o.

Partner koncertu

PRIMÁTOR a.s.

Sponzoři Akademických týdnů