Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

!!! ZRUŠENO !!! Koncert Vladimíra MIŠÍKA a ČDG (2018)

Zrušení koncertu Vladimíra Mišíka a ČDG !

Informace o zrušení a náhradního programu – koncertu skupiny Augenblick
Vladimír MIŠÍK a ČDG

Zveme Vás na koncert Vladimíra MIŠÍKA a ČDG,

který se uskuteční ve středu 1. 8. 2018 od 20:00 v areálu chaty Horalka ve Sněžném.

Vladimír Mišík

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & ETC… 10 řadových alb a několik dalších kompilací.

Životopis

Vladimír Mišík (1947, Praha) je český hudebník, zpěvák, kytarista, zakládající člen skupin The Matadors, Blue Effect a zakladatel rockové skupiny Etc… Jeho otcem byl americký voják John Gaugan. V roce 2017 se dozvěděl, že má dalších 9 sourozenců. Již na učilišti založil kapelu Uragán, ve které hrál na bicí. Po škole se skupina rozpadla a Vladimír Mišík se dostal do kapely Komety, kde se seznámil s Radimem Hladíkem, s nímž poté odešel do skupiny Fontána (později známé jako The Matadors). Na prvním singlu skupiny zní Mišíkova píseň Malej zvon, co mám. Po vojně zpíval v orchestru Karla Duby a pak založil kapelu New Force, která se ale v roce 1968 rozpadla. Krátkou dobu pak hrál na kytaru v George and Beatovens. Ještě v roce 1968 s Radimem Hladíkem založil kapelu The Special Blue Effect (později Blue Effect). Do svého odchodu v roce 1970 stihl s kapelou nazpívat album Meditace, EP a dva singly. Pak zpíval ve Flamengu, ale kapela se rozpadla ještě před vydáním jediné desky Kuře v hodinkách a Mišík založil kapelu Formace Nova a krátkou dobu zpíval v Energitu Luboše Andršta. Roku 1974 založil kapelu Etc…, s níž hraje s krátkými přestávkami dodnes. Zároveň příležitostně koncertuje s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folk-rockové formaci Čundrground (ČDG). V roce 1982 bylo Vladimíru Mišíkovi zakázáno koncertování, o dva roky později směl velmi omezeně vystupovat s akustickým programem, v roce 1985 už opět hrál s novou sestavou Etc… Roku 1990 byl na dva roky zvolen do České národní rady za Občanské fórum. Po vážných zdravotních problémech se vrátil na pódia za doprovodu skupiny Etc… a dalších hudebních hostů. V říjnu 2013 odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, a to jako výraz nespokojenosti s jeho rozhodnutími z poslední doby. Astronomové z hvězdárny na Kleti po něm pojmenovali planetku ve sluneční soustavě objevenou roku 1995. Jméno Mišík pro planetku č. 18456 schválila Mezinárodní astronomická unie.

Více na www.vladimirmisik.cz.

Vstupné

  • 190 Kč – předprodej
  • 250 Kč – na místě
  • děti zdarma

Vstupenka není s místenkou. Pro lepší místo k sezení přijďte raději dříve.

Elektronický předprodej (e-vstupenka)

Možnost zakoupení vstupenky z pohodlí svého domova. Po provedení objednávky a zaplacení vstupenek (převodem na účet) zašleme na Váš e-mail vstupenku, kterou vytisknete a předložíte při vstupu u pokladny. Platební instrukce budou zaslány na Váš e-mail uvedený v objednávce.

ELEKTRONICKÁ OBJEDNÁVKA VSTUPENEK

Ukončení elektronického předprodeje: v pondělí 30. 7. 2018 (23:59).
Pro majitele účtu u Fio banky je možné po dohodě prodloužit až do úterý 31. 7. 2018 (23:59).

Příkaz k úhradě bankovním převodem zadávejte co nejdříve od provedení objednávky. Pokud nebude platba za vstupenky odeslána včas (do dvou dnů od objednání), bude objednávka stornována.

Klasický předprodej

Vstupenky je též možné zakoupit na těchto místech:

  • Informační centrum Nové Město nad Metují, Husovo náměstí 1225, tel. 491 472 119.
  • Kancelář Akademických týdnů, nutná domluva předem na tel. 494 909 100 (do 27. 7.).
  • Areál chaty Horalka, Sněžné, kancelář AT, otevřeno od 8:00 do 20:00 (od 28. 7.).

Ukončení klasického předprodeje: v úterý 31. 7. 2018 (do zavíracích hodin)

Vstupenka pro přihlášené účastníky Akademických týdnů

Ti, kteří se účastní Akademických týdnů na delší dobu a vyplňují přihlášku pro objednání ubytování anebo stravy, mohou zakoupit vstupenku přímo v přihlášce. Takto zakoupená vstupenka se hradí v rámci platby zálohy za objednané služby a vyzvedává se po příjezdu v kanceláři AT.

Místo koncertu

Koncert se koná ve venkovním stanu v areálu chaty Horalka ve Sněžném (v Orlických horách).

Služba na odvoz návštěvníků bez vlastního vozidla z Nového Města nad Metují na místo akce (a zpět) je zajištěna. Nutné se předem objednat v kanceláři AT nebo na tel. 494 909 103.

Parkování

Parkoviště je přímo v místě konání koncertu. Kapacita asi 80 aut.

Na následující mapě je zakresleno místo koncertu a parkoviště.

Nový komentář:

Zpět do rubriky Aktuality, Starší ročníky vytvořeno 26. dubna 2018 | upraveno 23. října 2018