Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

27. ročník – Ubytování a stravování

Na Akademických týdnech můžete využít služeb ubytování, stravování a také hlídání dětí, a prožít tak Akademické týdny jako příjemnou dovolenou se vzděláním a kulturou. Zároveň můžete navštívit památky v okolí, vyrazit na výlet do přírody a večer společně posedět u ohně.

Ubytování

Pro účastníky je ubytování k dispozici přímo v areálu chaty Horalka.

Ubytovací služby zajišťuje přímo chata Horalka. Akademické týdny pouze zprostředkovávají informace a přihlášku ubytování. Platba za ubytování a změny v pobytu v průběhu konání akce se vyřizují v recepci chaty Horalka. Upozorňujeme, že ceny a některé informace uvedené na webu chaty Horalka se na průběh konání Akademických týdnů nevztahují.

Sokolské tábořiště ve Sněžném – místní stany nebo vlastní stany

Tábořiště TJ Sokol se nachází asi 1 km od areálu chaty Horalka. Možno využít místní dvoulůžkové stany s podsadami (vybaveny molitanovými matracemi) nebo si na louce postavit vlastní stan. Na místě je WC, umývárna, sprcha. Parkovat je možno před táborovou základnou. Cena za ubytování v tomto tábořišti je 40 Kč/osobu/noc. Příjem účastníků a platba probíhá v kanceláři AT na chatě Horalka. Mapa umístění tábořiště.

Budovy Horalka a Sněženka

V budově Horalka (hlavní) a Sněženka (vedlejší) se nachází v 1. a 2. patře pokoje, které mají sprchu a sociální zařízení vlastními nebo sdílené mezi dvěma sousedními pokoji. V budově Horalka je k dispozici třináct pokojů (2–4lůžkových) a v budově Sněženka osm pokojů (2–5lůžkových).

    

Chatky

V chatce se nachází obytná místnost s lůžky, kuchyňka s lednicí, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí, vlastní sociální zařízení se sprchou a v 1. patře dvě ložnice. Kapacita jedné chatky je 5–7 osob. Vhodné především pro rodiny.

    

Bungalovy

Na okraji areálu je několik bungalovů, každý má tři místnosti po 2 3–4 lůžkách. Pro obyvatele bungalovů jsou k dispozici společné venkovní toalety v samostatné budově, společné sprchy se nachází v budově Sněženka.

   

Vlastní stan

V areálu je možné si postavit vlastní stan. V tomto případě nezáleží na počtu osob a platí se za celý stan. Ubytovaným ve stanech jsou k dispozici venkovní toalety v samostatné budově, společné sprchy se nachází v budově Sněženka. Počet míst pro stany je omezen prostorem – doporučujeme včasné přihlášení.

Obecné informace

 • Kancelář Akademických týdnů (v budově Horalka) je otevřena denně od 8 do 20 hodin.
 • Recepce ubytování chaty Horalka je otevřena denně od 8 do 15 hodin. Mimo uvedenou dobu je možné obracet se na kancelář AT.
 • Ubytování první den (v sobotu 29. 7.) je možné až od 17 hodin. Do té doby je možné si zavazadla uschovat v kanceláři AT.
 • Poslední den (v neděli 6. 8.) je nutné pokoje vyklidit nejpozději do 10 hodin. Do vlastního odjezdu je možné si zavazadla uschovat v kanceláři AT.
 • Zájemci o ubytování musí počítat se sdílením pokoje, chatky nebo bungalovu s dalšími lidmi. Blokace celé chatky není tento rok z organizačních důvodů možná.
 • V případě, že se bude část osazenstva místnosti/chatky v průběhu vyměňovat, počítejte s příchodem pokojské z důvodu úklidu.
 • Malé děti, které nevyužívají žádné lůžko (spaní ve vlastní postýlce, kočáru…), mají ubytování zdarma.
 • V budovách je nutné používat domácí obuv.
 • Některé pokoje a všechny chatky jsou vybaveny malou ledničkou. Pro ostatní je v případě potřeby možné se domluvit přímo s kuchyní, kde Vám jídlo nebo léky v lednici uchovají.
 • Všechny pokoje/chatky/bungalovy jsou vybaveny elektrickou zásuvkou.
 • V celém areálu je zakázáno používat vlastní vařiče, a to včetně chatek s vlastní kuchyňkou.
 • V pokojích/chatkách a celém areálu není povoleno používání vlastních el. spotřebičů s vyšším příkonem (fén, toustovač, varná konvice apod.). V bungalovu je dovoleno použití vlastní varné konvice.

Je možné požádat o odvoz autem při příjezdu/odjezdu z vlakového nebo autobusového nádraží v Novém Městě nad Metují nebo Dobrušce (uvádějte do přihlášky).

Dále doporučujeme ubytování:

(Tato ubytování nezajišťujeme! Objednávejte na uvedených kontaktech.)

 • Z-SPORT – hotelová ubytovna v Novém Městě nad Metují, 2–3lůžkové pokoje (14 km, vhodné pro skupiny s vlastním automobilem) – mapa, web.
  Kontakt na ubytovnu: 491 470 155, 603 451 931, z.sport@seznam.cz
 • Slavoňov – dům Mariina zahrada Svazu schönstattských žen – 1–2lůžkové pokoje, nekuřácký objekt (7 km) – mapa
  Ceny (1-2 noci / 3 a více nocí): jednolůžkový: 280/260 Kč, dvojlůžkový: 250/230 Kč, jednolůžkový s příslušenstvím: 310/290 Kč, dvojlůžkový s příslušenstvím: 280/260 Kč.
  Kontakt na ubytovnu: 491 471 136, slavonov@atlas.cz

Z ubytoven (ale i jiných míst) je poskytován odvoz autem na chatu Horalku a zpět (uveďte jako poznámku v přihlášce).

Stravování

Stravování je zajištěno přímo v areálu – jídelna se nachází v prvním patře hlavní budovy. Můžete si objednat snídaně, obědy a večeře po dobu konání Akademických týdnů. Snídaně jsou formou švédských stolů a vydávají se před prvním přednáškovým blokem. Obědy a večeře jsou ve většině případů vydávány ihned po skončení odpoledního přednáškového bloku, a to po dobu 1,5 hodiny. Možnost stravování začíná v sobotu večeří a končí v neděli obědem. Do jídelny se chodí v čisté obuvi – v případě špatného počasí budou nabízeny návleky. Dětské porce mohou být objednány pouze pro děti do 15 let. Strava se vydává po předložení jídelního kupónu.

Na vlastní žádost v dostatečném předstihu je možné v odůvodněních případech zajistit dietní jídla (bezlepková, diabetická) – uveďte prosím v přihlášce.

JÍDELNÍČEK (seznam alergenů)

Stravu je možné odhlásit nejpozději den předem do 9 hodin osobně v kanceláři AT (hlavní budova), telefonicky nebo e-mailem. Za včas neodhlášenou stravu peníze nevracíme!

Permanentka pro ubytované

Kromě běžně dostupných vstupenek a hodinových permanentek nabízíme ubytovaným i permanentku na veškerý program Akademických týdnů po dobu Vašeho pobytu. Výjimkou jsou koncerty skupin Hradišťan a Jablkoň, které si můžete zakoupit zvlášť. Cena přednášek a dalších vystoupení zahrnutých v této permanence je o 30 % zlevněna. Permanentka Vám bude nabídnuta při příjezdu v ubytovací kanceláři. Permanentku je možné získat pouze při délce pobytu minimálně 2 noci!

Děti

Hlídání předškolních dětí

V rámci nabízených služeb poskytujeme v průběhu programu (kromě bohoslužeb a večerního programu) hlídání předškolních dětí. V případě zájmu uvádějte počet dětí v přihlášce. Služba je poskytována zdarma. Doporučujeme dítě pojistit.

Příměstský tábor

Pro děti od 6 do 15 let bude probíhat táborová hra s jedním celodenním výletem. V případě zájmu uvádějte počet dětí v přihlášce. Služba je poskytována zdarma (mimo jízdného na výlety). Doporučujeme dítě pojistit. Viz podrobné informace.

Objednávka ubytování, stravy a dalších služeb (přihláška)

Prosíme, elektronickou přihlášku vyplňte co nejdříve. Konec příjmu přihlášek je 23. července 2017.

OBJEDNÁVKA – PŘIHLÁŠKA 2017

Záloha a platba

Na objednanou stravu vybíráme zálohu. Zálohu prosíme zaplaťte podle pokynů obdržených po odeslání přihlášky. Stravu zajistíme pouze na základě zaslání zálohy alespoň 400 Kč na osobu. Případný přeplatek Vám bude vrácen při příjezdu v ubytovací kanceláři.

Doplatek za objednané služby bude vyžadován při příjezdu v ubytovací kanceláři.

Členové odborů si mohou nechat proplatit AT nebo jeho část jako rekreaci. Na požádání poskytneme potvrzení.

Příjezd přihlášených účastníků

Po příjezdu prosíme nejdříve navštivte kancelář Akademických týdnů ve vstupní hale hlavní budovy, kde s Vámi zkontrolujeme a případně upravíme parametry objednaných služeb, včetně platby (vyjma ubytování).

Ubytování, včetně platby za ubytování, se vyřizuje přímo v recepci chaty Horalka (ve stejné budově).

Mapa areálu

Viz Mapy.cz

 

Případné dotazy rádi zodpovíme na uvedených kontaktech.

Ke stažení

Jídelníček (PDF) Jídelníček (JPG)

Nový komentář:

Zpět do rubriky Starší ročníky vytvořeno 13. dubna 2017 | upraveno 7. ledna 2018