Akademické týdny, logoAkademické týdny, logo 2

30. ročník – Ubytování, stravování a další služby (2020)

Na Akademických týdnech můžete využít služeb ubytování, stravování a také hlídání dětí, a prožít tak Akademické týdny jako příjemnou dovolenou se vzděláním a kulturou. Zároveň můžete navštívit památky v okolí, vyrazit na výlet do přírody a večer společně posedět u ohně.

Na Akademické týdny ovšem zveme i docházející účastníky, ubytování není podmínkou! Vyberte si kterýkoli z široké nabídky pořadů, vstupenky můžete zakoupit na místě.

Ubytování

Účastníkům nabízíme ubytování přímo v areálu chaty Horalka nebo v jeho okolí.

Ubytovací služby (vyjma tábořiště TJ Sokol) zajišťuje přímo chata Horalka. Akademické týdny pouze zprostředkovávají informace a přihlášku ubytování. Platba za ubytování a změny v pobytu v průběhu konání akce se vyřizují v recepci chaty Horalka. Upozorňujeme, že ceny a některé informace uvedené na webu chaty Horalka se na dobu konání Akademických týdnů nevztahují.

Budovy Horalka a Sněženka

V budově Horalka (hlavní) a Sněženka (vedlejší) se nachází v 1. a 2. patře pokoje, které mají sprchu a sociální zařízení vlastní nebo sdílené mezi dvěma sousedními pokoji. V budově Horalka je k dispozici třináct pokojů (2–4lůžkových) a v budově Sněženka osm pokojů (2–5lůžkových).

    

Chatky

V chatce se nachází obytná místnost s lůžky, kuchyňka s lednicí, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí, vlastní sociální zařízení se sprchou a v 1. patře dvě ložnice. Kapacita jedné chatky je 5–7 osob. Vhodné především pro rodiny.

    

Bungalovy

Na okraji areálu je několik bungalovů, každý má tři místnosti po 2–4 lůžkách. Pro obyvatele bungalovů jsou k dispozici společné venkovní toalety v samostatné budově, společné sprchy se nachází v budově Sněženka nebo je možné využít venkovní mobilní sprchy vedle budovy s toaletami.

   

Vlastní stan

V areálu je možné si postavit vlastní stan. V tomto případě nezáleží na počtu osob a platí se za celý stan. Ubytovaným ve stanech jsou k dispozici venkovní toalety v samostatné budově, společné sprchy se nachází v budově Sněženka nebo je možné využít venkovní mobilní sprchy vedle budovy s toaletami. Počet míst pro stany je omezen prostorem – doporučujeme včasné přihlášení.

Sokolské tábořiště ve Sněžném (podsadové stany nebo vlastní stany)

Tábořiště TJ Sokol se nachází asi 1 km od areálu chaty Horalka (viz mapu). Je možno využít místní dvoulůžkové podsadové stany, vybavené molitanovými matracemi, nebo si na louce postavit vlastní stan. Na místě je WC, umývárna, sprcha. Parkovat je možno před táborovou základnou. Cena za ubytování v tomto tábořišti je 40 Kč/osobu/noc. Příjem účastníků a platba probíhá v kanceláři AT na chatě Horalka.

Obecné informace

 • Kancelář Akademických týdnů (v budově Horalka) je otevřena denně od 8 do 19 hodin.
 • Recepce ubytování chaty Horalka je otevřena denně od 8 do 15 hodin. Mimo uvedenou dobu je možné obracet se na kancelář AT.
 • Ubytování první den (v sobotu 25. 7.) je možné až od 15 hodin! Do té doby je možné si v kanceláři AT uschovat zavazadla.
 • Poslední den (v neděli 2. 8.) je nutné pokoje vyklidit nejpozději do 10 hodin! Do vlastního odjezdu je možné si zavazadla uschovat v kanceláři AT.
 • Zájemci o ubytování musí počítat se sdílením pokoje, chatky nebo bungalovu s dalšími lidmi. Blokace celé chatky není z kapacitních důvodů možná.
 • V případě, že se bude část osazenstva místnosti/chatky v průběhu vyměňovat, počítejte prosím s příchodem pokojské z důvodu úklidu.
 • Malé děti, které nevyužívají žádné lůžko (spaní ve vlastní postýlce, kočárku…), mají ubytování zdarma.
 • V budovách je nutné používat domácí obuv.
 • Některé pokoje a všechny chatky jsou vybaveny malou ledničkou. Pro ostatní je v případě potřeby možné se domluvit přímo s kuchyní, kde Vám jídlo nebo léky v lednici uchovají.
 • Všechny pokoje/chatky/bungalovy jsou vybaveny elektrickou zásuvkou.
 • V celém areálu je zakázáno používat vlastní vařiče, a to včetně chatek s vlastní kuchyňkou.
 • V pokojích/chatkách a celém areálu není povoleno používání vlastních el. spotřebičů s vyšším příkonem (fén, toustovač, varná konvice apod.). V bungalovu je dovoleno použití vlastní varné konvice.

Je možné požádat o odvoz autem při příjezdu/odjezdu z vlakového nebo autobusového nádraží v Novém Městě nad Metují nebo Dobrušce (uvádějte do přihlášky).

Dálší doporučená ubytovací zařízení

Tato ubytování nezajišťujeme! Objednávejte prosím na níže uvedených kontaktech.

 • Slavoňov – dům Mariina zahrada Svazu schönstattských žen – 1–2lůžkové pokoje, nekuřácký objekt (7 km) – mapa
  Ceny (1-2 noci / 3 a více nocí): jednolůžkový: 320/300 Kč, dvojlůžkový: 280/260 Kč, jednolůžkový s příslušenstvím: 370/350 Kč, dvojlůžkový s příslušenstvím: 320/300 Kč.
  Kontakt: 491 471 136, slavonov@atlas.cz
 • Penzion Na Staré Škole na Polomu – 2–5lůžkové pokoje se sociálním zařízením, restaurace v objektu (3 km) – mapa, web. Přednostně určeno pro účastníky s pobytem po celou délku Akademických týdnů.
  Kontakt: 602 436 986, e-mail
 • Z-SPORT – hotelová ubytovna v Novém Městě nad Metují, 2–3lůžkové pokoje (14 km, vhodné pro skupiny s vlastním automobilem) – mapa, web.
  Kontakt: 491 470 155, 603 451 931, z.sport@seznam.cz

Z ubytovacích zařízení (ale i jiných míst) je poskytován odvoz autem na chatu Horalku a zpět. Požadavek na odvoz prosím uveďte jako poznámku v přihlášce.

Stravování

Stravování je zajištěno přímo v areálu – jídelna se nachází v prvním patře hlavní budovy. Můžete si objednat snídaně, obědy a večeře po dobu konání Akademických týdnů. Snídaně jsou formou švédských stolů a vydávají se před prvním přednáškovým blokem. Obědy a večeře jsou ve většině případů vydávány ihned po skončení odpoledního přednáškového bloku, a to po dobu 1,5 hodiny. Možnost stravování začíná v sobotu večeří a končí v neděli obědem. Do jídelny se chodí v čisté obuvi – v případě špatného počasí budou nabízeny návleky. Dětské porce mohou být objednány pouze pro děti do 15 let. Strava se vydává po předložení jídelního kupónu.

Dietní strava

Na vlastní žádost v dostatečném předstihu je možné v odůvodněných případech zajistit dietní jídla (bezlepková, diabetická) – uveďte prosím v přihlášce. Z provozních důvodů není možné objednat vegetariánskou stravu.

Odhlašování

Stravu je možné odhlásit nejpozději den předem do 9 hodin osobně v kanceláři AT (hlavní budova), telefonicky nebo e-mailem. Za včas neodhlášenou stravu peníze nevracíme!

JÍDELNÍČEK (seznam alergenů, výdejní doba)

Permanentka pro ubytované

Kromě běžně dostupných vstupenek a hodinových permanentek nabízíme ubytovaným i permanentku na veškerý program Akademických týdnů po dobu Vašeho pobytu. Výjimkou jsou koncerty s předprodejem, které si v případě zájmu musíte zakoupit zvlášť. Cena přednášek a dalších vystoupení zahrnutých v této permanence je o 30 % zlevněna. Permanentka Vám bude nabídnuta při příjezdu v ubytovací kanceláři. Permanentku je možné získat pouze při délce pobytu minimálně 2 noci!

Služby pro děti účastníků

Hlídání předškolních dětí

V rámci nabízených služeb poskytujeme v průběhu denního programu (kromě bohoslužeb a večerního programu) hlídání předškolních dětí. V případě zájmu uvádějte počet dětí v přihlášce. Služba je poskytována zdarma. Doporučujeme dítě pojistit.

Příměstský tábor

Pro děti od 6 do 15 let bude během Akademických týdnů probíhat táborová hra s jedním celodenním výletem. V případě zájmu uvádějte počet dětí v přihlášce. Služba je poskytována zdarma, s výjimkou jízdného na výlety. Doporučujeme dítě pojistit.

Objednávka ubytování, stravy a dalších služeb (přihláška)

Prosíme, elektronickou přihlášku vyplňte co nejdříve. Konec příjmu přihlášek je středa 22. července 2020.

OBJEDNÁVKA – PŘIHLÁŠKA 2020

Záloha a platba

Na objednanou stravu vybíráme zálohu. Zálohu prosíme zaplaťte podle pokynů obdržených po odeslání přihlášky. Stravu zajistíme pouze na základě zaslání zálohy alespoň 400 Kč na osobu. Případný přeplatek Vám bude vrácen při příjezdu v ubytovací kanceláři.

Doplatek za objednané služby bude vyžadován při příjezdu v ubytovací kanceláři.

Členové odborů si mohou nechat proplatit AT nebo jeho část jako rekreaci. Na požádání poskytneme potvrzení.

Příjezd přihlášených účastníků

Po příjezdu prosíme nejdříve navštivte kancelář Akademických týdnů ve vstupní hale hlavní budovy, kde s Vámi zkontrolujeme a případně upravíme parametry objednaných služeb, včetně platby (vyjma ubytování).

Ubytování, včetně platby za ubytování, se vyřizuje přímo v recepci chaty Horalka (ve stejné budově).

Mapa areálu

 

Případné dotazy rádi zodpovíme na uvedených kontaktech.

Komentáře
 1. Jiří Řihout napsal:

  Dobrý den, všechny platby (mimo zplacené zálohy) přijímáte pouze v hotovosti? Děkuji za odpověď.

  • Miroslav Matějů napsal:

   Dobrý den, ano, platby jsou u nás stále možné jen v hotovosti. Děkujeme za pochopení.

 2. Jitka Lojdová napsal:

  Dobrý den, rádi bychom přijeli jen od soboty do úterý, bude možné se ubytovat v chatě Horalka jen na čtyři dny? Děkuji Vám a přeji hezký den.
  Lojdová

 3. Walterova napsal:

  Zdravim, je mozne ubytovani ve stanech s podsadou ve Sneznem? Cca 1 km od ch.Horalka? Dekuji Vam

Nový komentář:

Zpět do rubriky 30. ročník (2020) vytvořeno 16. března 2020 | upraveno 29. července 2020